Jak pracujemy (proces)

Jak pracujemy (proces)2024-07-21T12:41:30+02:00
Brief Klienta / Bind up Photo

Krok pierwszy – Brief klienta

Poznajmy swoje cele i wartości, aby nasza partnerska współpraca mogła przebiegać gładko i efektywnie. Wykorzystując nasze poprzednie projekty (lub swoje własne przykłady), wskaż, które najbardziej Ci się podobają i inspirują. To dla nas kluczowe, by zrozumieć Twój styl i preferencje. Gdy już mamy w naszych głowach wizję twojego projektu fotograficznego, omawiamy jego szczegóły tj. termin, czas i miejsce realizacji. Na koniec tego etapu przygotowań, podpisujemy umowę. To nasze zobowiązanie do realizacji Twojej wizji z najwyższym poziomem profesjonalizmu i dbałością o każdy szczegół. W Bind up Photo stawiamy na przejrzystość i jasne zasady współpracy, co zapewnia komfort i sukces realizacji po obu stronach.

Krok drugi – Realizacja projektu fotograficznego

Tutaj, nasz profesjonalizm, doświadczenie oraz pasja do fotografii łączą się, aby przekształcić Twoją wizję w rzeczywistość. Właśnie w tym momencie tworzymy małe dzieła, które później zabłysną w twoich mediach społecznościowych, w prasie czy na banerach reklamowych. Koordynacja z zespołem, w tym z fotografem, makijażystką, stylistką czy asystentami, jest kluczowa, aby zapewnić płynny przebieg realizacji sesji czy usługi fotograficznej. Współpracujemy ściśle z Tobą, aby upewnić się, że wszystko jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Podczas sesji fotograficznej wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt i techniki fotograficzne. Nasi fotografowie są wyszkoleni w różnych stylach fotografii, co pozwala nam dopasować się do różnorodnych potrzeb naszych klientów. Ważne jest dla nas, abyś czuł się częścią procesu twórczego. W trakcie sesji chętnie uwzględniamy Twoje sugestie i pomysły. Podczas realizacji projektu, regularnie monitorujemy postępy i dostosowujemy się do wszelkich zmian. Nasze doświadczenie pokazuje, że elastyczność i otwartość na zmiany w trakcie sesji często prowadzą do najlepszych wyników i zaskakujących rezultatów.

Realizacja projektu fotograficznego / Bind up Photo

Krok trzeci – Postprodukcja i archiwizacja

Ten etap jest równie istotny, jak sam proces fotografowania, ponieważ to tutaj Twoje zdjęcia są dopracowywane do perfekcji i zabezpieczane na przyszłość. W fazie postprodukcji nasz zespół specjalistów wykorzystuje zaawansowane techniki edycyjne takich programów jak Photoshop czy Capture One Pro. Obejmuje to korekcję kolorów, balans bieli, kontrast oraz profesjonalny i naturalny retusz. Regularnie konsultujemy się z Tobą w trakcie całego procesu postprodukcji. Po zakończeniu edycji wszystkie zdjęcia są starannie archiwizowane. Dbamy o to, aby Twoje materiały były bezpiecznie przechowywane i łatwo dostępne w okresie 1 roku od dnia realizacji projektu fotograficznego. Korzystamy z niezawodnych rozwiązań programu Wetransfer Pro, wykorzystując opcje przechowywania w chmurze, co zapewnia Ci łatwy dostęp do zdjęć, gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek ich potrzebujesz. Na tym nasza współpraca się nie kończy-zawsze chętnie śledzimy losy naszych zdjęć oraz wyczekujemy kolejnej współpracy.

Jakiego rodzaju projekty fotograficzne realizujemy?

Fotografia Komercyjna

W Bind up Photo specjalizujemy się w kreowaniu silnego i przekonującego wizerunku marki poprzez profesjonalną fotografię komercyjną. Rozumiemy, jak ważne jest, komunikowanie kluczowych wartości Twojej firmy. Naszym celem jest stworzenie wizualnego przekazu, który nie tylko przyciągnie uwagę, ale również zbuduje emocjonalną więź z odbiorcami.

Fotografia Biznesowa

Silny personal branding to klucz do sukcesu w dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu. Dlatego oferujemy specjalistyczne usługi fotografii biznesowej, które mają na celu wspieranie świadomego budowania własnej marki – zarówno dla indywidualnych profesjonalistów, jak i dla firm dbających o employer branding. To personalizowane podejście pozwala nam tworzyć obrazy, które nie tylko wyglądają profesjonalnie, ale również odzwierciedlają prawdziwą esencję Twojego biznesowego „ja”. Chcemy, aby Twoje zdjęcia biznesowe były nie tylko wizytówką, ale również narzędziem, które pomoże Ci się wyróżnić i zbudować silną pozycję na rynku.

Fotografia Eventowa

To nie tylko dokumentowanie wydarzeń, ale przede wszystkim potężne narzędzie w kształtowaniu wizualnej komunikacji firmy. Nasze usługi fotografii eventowej mają na celu stworzenie spójnych i przemyślanych zdjęć do wykorzystania zarówno w mediach społecznościowych, jak i w komunikacji off-line. Pracując nad projektem fotografii eventowej, kładziemy duży nacisk na czynnik ludzki związany z zaufaniem do fotografa. Oznacza to, że zależy nam na interakcji osoby fotografowanej z fotografem, a także zrozumieniem najważniejszych potrzeb organizatora eventu pod względem jego wizji i intencji. To zrozumienie jest niezbędne, aby stworzyć materiał zdjęciowy adekwatny względem finalnej publikacji w mediach czy materiałach prasowych.

Gdzie zrealizujemy Twój projekt fotograficzny?

Wybór odpowiedniego miejsca do realizacji projektu fotograficznego, komercyjnego, biznesowego czy eventowego jest równie ważny jak sama treść przekazu. Lokalizacja, w której odbywa się sesja, może znacząco wpłynąć na odbiór i efekt końcowy zdjęć. Oto przegląd możliwości dotyczących wyboru miejsca, które oferujemy naszym klientom, aby ich wizje stały się rzeczywistością.

Studio Fotograficzne:

Kontrolowane środowisko zapewniające idealne warunki oświetleniowe i ekspozycyjne. Idealne do zdjęć portretowych, produktowych, biznesowych, czy zdjęć wymagających precyzyjnej kontroli nad każdym aspektem kadru.

Pomieszczenia Biznesowe i Korporacyjne:

Dla fotografii biznesowej, biura, sale konferencyjne lub inne przestrzenie korporacyjne są idealne do stworzenia profesjonalnego wizerunku. W tym wypadku potrzebna jest zawsze wcześniejsze sprawdzenie możliwości danej lokalizacji.

Przestrzenie Wnętrz:

Restauracje, hotele, wnętrza designerskie, które mogą służyć jako tło do stylizowanych sesji fotograficznych. Wnętrza te dodają elegancji i charakteru zdjęciom są jednak obłożone za zwyczaj dodatkowym kosztem związanych z wynajmem danej przestrzeni.

Miejsca Związane z Marką lub Produktem:

Lokalizacje, które są ściśle powiązane z marką lub produktem, np. fabryki, sklepy, studia projektowe, które mogą być używane do tworzenia autentycznego i spójnego wizerunku marki.

Eventy i Imprezy:

Lokalizacje, gdzie odbywają się eventy, takie jak sale wydarzeń, miejsca koncertowe, wystawowe.

Lokalizacje Zewnętrzne:

Miejsca na świeżym powietrzu, takie jak parki, miejskie krajobrazy, plaże lub góry, mogą dodać naturalnego uroku i oryginalności do zdjęć.

Mobilne Studio Fotograficzne:

Możliwość stworzenia tymczasowego studia fotograficznego w wybranej lokalizacji, zapewniając elastyczność i wygodę dla klienta.

Krok pierwszy – Planowanie i preprodukcja

Chcemy zrozumieć twoje potrzeby oraz oprzeć cały proces na współpracy, dlatego wspólnie pracujemy nad scenariuszami, kwestionariuszami, wyborem sprzętu, lokalizacji i obsadą. To sprawi, że cały proces produkcji wideo będzie przyjemny i efektywny.

Faza przedprodukcyjna obejmuje:

Strategia i cele filmowe
Budżet i zakres realizacji
Harmonogram projektu
Tworzenie scenariusza
Zespół produkcyjny/potrzeby sprzętowe
Rozpoznanie lokalizacji

Aby zidentyfikować wszystkie te elementy, może być potrzebna seria spotkań z klientem.

Krok drugi – Produkcja

Spotkania zakończone, przygotowania zakończone. Teraz nadszedł czas na dobrą zabawę! Faza produkcji to miejsce, w którym rejestrowane są wszystkie wywiady i materiały filmowe. Jest to część, w której historia zaczyna nabierać kolorów. Jeśli masz konkretne wizje, pomysły lub wizualizacje, które chcesz uwzględnić w produkcie końcowym, upewnij się, że jasno dałeś nam to do zrozumienia przed zakończeniem fazy produkcji.

Faza produkcji obejmuje:

Ustawienie sprzętu dźwiękowego/oświetleniowego/filmowego
Przeprowadzanie wywiadów
Nagrywanie lektorów (jeśli są potrzebni w projekcie)
Przechwytywanie b-roll (dodatkowy materiał filmowy, który jest używany do wspierania historii).

Zalecamy, aby główna osoba była na miejscu, tak aby mogła działać jako pośrednik między projekt managerem a Twoją marką.

Krok trzeci – Postprodukcja i dostarczenie

Po zakończeniu fazy produkcji projekt manager i montażysta przystępują do pracy. W fazie postprodukcji zespół zajmujący się produkcją wideo rozpocznie proces organizowania, planowania i edycji właściwego materiału wideo. Projekt manager dokładnie przejrzy cały materiał filmowy, następnie zmontują historię, a montażysta wideo wykona swoją magię, aby połączyć wszystkie elementy.

Faza postprodukcji obejmuje:

Montaż wideo i tworzenie ostatecznej wersji filmu
Udźwiękowienie i efekty specjalne, kolor grading, VFX
Ostateczne dostarczenie gotowego materiału filmowego w odpowiednich formatach 16;9/9;16

Nasz zespół ds. produkcji wideo zajmie się wszystkimi szczegółami związanymi z wprowadzeniem projektu w życie. Proces ten wymaga czasu i kreatywności. Usiądź więc wygodnie i poczekaj, aż magia się wydarzy.

Ostateczna dostawa:

Po sfinalizowaniu i zatwierdzeniu filmu nadchodzi czas na wyeksportowanie go do ostatecznego formatu. Jeśli planujesz używać wideo na określonej platformie (lub platformach), pamiętaj, aby nas o tym poinformować. Wszystkie platformy (YouTube, Facebook itp.) mają nieco inne specyfikacje dla optymalnego odtwarzania.

Jak lubimy załatwiać sprawy?

Tworzenie świetnych treści powinno być dla naszych klientów jak najprostsze i bezbolesne. Dlatego też staramy się maksymalnie dopracować nasze procesy, dbamy o przejrzystość i komunikujemy się jak ciepli, pogodni (i nieco osobliwi) ludzie, którymi jesteśmy. Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci to ludzie zajęci – naszym zadaniem jest ułatwienie im życia, a nie zwiększanie ich obciążenia pracą.

Oczywiście, zarabianie pieniędzy jest dla nas ważne, oznacza to, że możemy nadal robić to, co sprawia, że wstajemy rano z łóżka. Ale zawsze jasno mówimy, na co przeznaczamy Twój budżet. Żadnego skradania się, żadnych ukrytych kosztów. Nie wierzymy w podstępny drobny druk – lubimy duże, odważne i szczere rozmowy.

Przejdź do góry