Branża i rywalizacja

W moim odczuciu, rynek i konkurencja stanowią istotny element wpływający na wyznaczanie cen w dziedzinie usług fotograficznych i filmowych. To właśnie dostępność i popyt na tego typu usługi w danym miejscu, branży czy niszy wyznaczają poziom stawek i oczekiwania zarówno u usługodawców jak i klientów. Rozpoznanie rynku i konkurencji może kształtować cenę projektu, zależnie od dostępności, renomy fotografów czy projekt managerów oraz budżetów i preferencji klientów. Na przykład, rynek i konkurencja w obszarze portretów korporacyjnych w dużym mieście są wymagające i konkurencyjne, podczas gdy w obszarze fotografii eventowej w małym mieście mogą być mniej wyraźne i ograniczone.

Koszt konkurencji

Rozpoznanie rynku może istotnie wpłynąć na finalną wycenę projektu fotograficznego lub filmowego. Wnikliwe zrozumienie otoczenia biznesowego oraz analiza konkurencyjnych ofert jest kluczowe w procesie kształtowania ceny usługi.
W przypadku usług fotograficznych i filmowych, rynek może być zróżnicowany pod względem specjalizacji, jakości oraz kreatywności oferowanych projektów. Rozpoznanie, jakie ceny proponują inni profesjonaliści w branży, pozwala dostosować swoje stawki w sposób konkurencyjny, oczywiście biorąc pod uwagę zarówno swoje umiejętności, jak i wartość dodaną, jaką wnosi się do projektu.
Analiza konkurencji obejmuje też zrozumienie jakości prac i podejścia do fotografii lub produkcji filmowej. Przyjrzenie się sposobowi w jaki konkurujący profesjonaliści ukierunkowują swoje projekty i jakie wartości dodane oferują, może pomóc w określeniu unikalnej wartości własnej usługi. Z naszej strony zależy nam na dobrej i sprawnej komunikacji z klientem czyli nieodzownej partnerskiej współpracy i współdziałania.
Podsumowując, rozpoznanie rynku i konkurencji w dziedzinie usług fotograficznych i filmowych jest kluczowe dla odpowiedniego wycenienia projektu, uwzględniając zarówno wartość rynkową, jak i konkurencyjność oferty.
W mojej pracy skupiam się na pozyskiwaniu większych klientów, co przekłada się na konkurencję na poziomie krajowym, a nawet globalnym. Wraz z moim zespołem szukamy projektów opartych na naszym doświadczeniu oraz oczekiwaniach klienta. Dla nas ważne jest, aby podkreślić, dlaczego to my jesteśmy najlepszym zespołem do zrealizowania konkretnego projektu. Stawiamy na budowanie swojego wizerunku, komunikacji i doświadczenia nie skupiając się na negatywnym wydźwięku konkurencji. Unikam obniżania stawek, aby wygrać z konkurentami. Duży klient ma swoich konsultantów ds. kosztów, którzy orientują się w cenach poszczególnych elementów produkcyjnych. W naszych ofertach stawiamy na wyeksponowanie wartości, jaką niesiemy dzięki naszemu profesjonalizmowi i partnerskiej współpracy z klientem.
Rynek i Rywalizacja / Bind up Photo