Ukryta wartość i negocjacje z klientem

Dla mnie kluczową kwestią jest zrozumienie najważnieszych aspektów negocjacji w kontekście świadczonych usług. To obejmuje zarówno subiektywną, jak i mierzalną wartość usługi czy dzieła, jakie dostarczam klientom, a także wpływa na finalną umowę i płatność za projekt. Ukryta wartość i proces negocjacji mają istotny wpływ na cenę projektu, zależnie od jakości, wpływu oraz korzyści wynikających z usługi, a także od jakości komunikacji, wzajemnego zaufania i relacji między mną a klientem. Przykładowo, wartość i negocjacje związane sesją produktową, która skutkuje wzrostem sprzedaży i prezentuje unikalną jakość klienta, mogą stanowić podstawę do bardziej korzystnych umów, podczas gdy wartość i negocjacje w przypadku zdjęć stockowych, które nie są zoptymalizowane pod konkretne cele i nie zawierają ukrytej wartości twórczej, są dużo mniej istotne.

Umiejętności wizualizacji

Często słyszę rozmowy skupione na organizacji pracy i terminach związanych z procesem tworzenia. Moim wyznacznikiem jest jednak rozumienie głównych potrzeb klienta. Dążę do tego, aby uzyskać znakomite kadry czy ujęcia już na etapie fotografowania czy filmowania. To minimalizuje konieczność dodatkowej pracy nad eliminacją drobnych błędów. Kluczem jest także poświęcenie czasu na rozwijanie umiejętności wizualizacji obrazów jeszcze przed sięgnięciem po aparat. Rozwinięcie tej zdolności pozwala precyzyjniej planować kadry, kompozycje i oświetlenie, jeszcze zanim rzeczywistość zostanie uchwycona przez obiektyw. Poprzez praktykę i eksplorację tej zdolności, możemy osiągnąć wyjątkową spójność między tym, co widzimy w umyśle, a tym, co udaje się oddać na obrazie.
W moim podejściu najpierw myślę, planuję, a potem tworzę, korzystając z własnego doświadczenia wraz z uwzględnieniem potrzeb klienta. Staram się być płynnym w ruchu i komponowaniu kadru, błyskawicznie dostosowując parametry światła. Zachowanie spokoju i ciszy pomaga mi w skupieniu i refleksji. Zaangażowanie w projekt, staranne zaplanowanie sesji czy planu zdjęciowego – to elementy, które kładę na pierwszym miejscu. Z własnego doświadczenia wiem iż cisza na planie, spokój i koncentracja to warunki niezbędne do prawidłowej realizacji projektu nawet gdy wokoło dominuje euforia i stres oraz niepewność czy napięcie związane z obecnością klienta. Ostatecznym celem mojej pracy jest osiągnięcie poziomu czegoś wyjątkowego i niesamowitego, czyli efektu tzw. „zajebiste”.
Ukryta wartość i negocjacje z klientem odnoszą się do ważnych aspektów, które wymagają szczególnej uwagi. Znacznie więcej niż tylko liczby i kwoty kryje się za procesem ustalania cen. To miejsce, gdzie ukryta wartość artystyczna i doświadczenie wchodzą do gry. Często niełatwo jest wyznaczyć cenę, która odzwierciedla artystyczny wkład oraz głęboką wiedzę. Wartości te kształtują projekt od wewnątrz, nadając mu niepowtarzalny charakter i jakość. Przy negocjacjach, istotne jest uwydatnienie tej ukrytej wartości. Skupienie na doświadczeniu umożliwia osiągnięcie partnerskiego porozumienia z klientem, które uwzględnia wszelkie aspekty projektu oraz jego ostateczną formę.
Ukryta wartość i negocjacje z klientem