Witamy w 2024 roku, w erze, w której fotografia i film przechodzą niezwykłą metamorfozę technologiczna i kulturową. Dostosowując się do nieustannie zmieniającego świata wizualnej produkcji uważnie obserwujemy te zmiany.

MINIMALIZM I AUTENTYCZNOŚĆ

W erze natłoku informacji i przerysowanych treści marketingowych, priorytetem w 2024 roku jest autentyczność. Konsumentom zależy na prawdziwym i głębokim połączeniu ze swoimi ulubionymi markami, dlatego firmy powinny potraktować tę naturalną potrzebę identyfikacji swoich klientów z należytą uwagą i zrozumieniem. W tym kontekście, praca nad projektami fotograficznymi nabiera nowego wymiaru. W Bind up Photo od wielu lat korzystamy z programu Capture One Pro, cenimy sobie jego możliwości naturalnej edycji i maksymalnego odzwierciedlenia kolorów. W obecnych czasach, kiedy klienci są coraz bardziej świadomi i wymagający, ważne jest, aby prezentowane przez nas fotografie były nie tylko estetycznie czy dopracowane, ale również autentyczne i wiarygodne. Capture One Pro daje nam kontrolę nad każdym aspektem obrazu, co pozwala na subtelne akcentowanie tych elementów, które są najistotniejsze. 

Niezależnie od tego, czy pracujemy nad kampanią reklamową, sesją portretową, czy dokumentacją wydarzeń, staramy się, aby nasze fotografie były autentyczne i naturalne. Wierzymy, że autentyczność jest najmocniejszą walutą we współczesnym świecie fotografii i marketingu, a odpowiednio wykorzystane narzędzia, są naszymi sprzymierzeńcami w budowaniu zaufania do naszego Klienta.

W procesie postprodukcji, dokładnie selekcjonujemy najlepsze kadry, następnie przy użyciu zaawansowanych narzędzi graficznych, takich jak Adobe Photoshop, realizujemy naturalny retusz. To połączenie artystycznej wrażliwości z profesjonalizmem gwarantuje, że nasze projekty nie tylko podążają za trendami, ale również stanowią wyraz indywidualności i autentyczności w nasze codziennej pracy, tak ważnej w świecie wizualnej produkcji.

Dla nas nowe kierunki to przede wszystkim udoskonalenie możliwości tzw. „tetheringu”, które umożliwia naszym fotografom bezpośrednie połączenie kamery z komputerem oraz elastyczność w zależności od ich potrzeb i warunków pracy, zarówno za pomocą połączenia przewodowego, jak i bezprzewodowego. Zaawansowana funkcja Live View pozwala na bieżąco śledzić kompozycję i ostrości poprzez powiększony podgląd na żywo. Nowością a w tym roku zapewne standardem stanie się aplikacja Capture Pilot umożliwiająca zdalne prezentowanie, ocenianie i wyzwalanie zdjęć za pomocą urządzenia z systemem iOS. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w pracy zespołowej, pozwalając na współpracę i współdzielenie zdjęć w czasie rzeczywistym. Dlatego właśnie Capture One jest w naszej pracy niezastąpionym narzędziem w procesie tworzenia, edycji fotografii i wizualnej produkcji.

Projekty Fotograficzne i Filmowe / Bind up Photot

Projekty Fotograficzne i Filmowe / Bind up Photo

JAKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO DANYCH

W dzisiejszym świecie nowych technologi i szybkiego rozwoju AI, jakość przestała być jedynie cechą pożądaną – stała się kluczowym elementem decydującym o skuteczności komunikacji. Odbiorcy coraz bardziej podnoszą poprzeczkę, oczekując nie tylko atrakcyjnych wizualnie, lecz także technicznie doskonałych treści. W naszym podejściu do fotografii i filmu, jakość to podstawy element każdej produkcji. 

W dziedzinie edycji wideo, nasz wybór padł na Davinci Resolve – jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi na rynku, znane z niezrównanej elastyczności i możliwości. Wykorzystanie Davinci Resolve pozwala nam na eksplorowanie i implementowanie najnowszych stylów wizualnych, co jest kluczowe w świecie, w którym estetyka wizualna szybko się zmienia i ewoluuje. Dzięki zaawansowanym funkcjom takim jak kolor korekcja, efekty specjalne i dynamiczna edycja, jesteśmy w stanie tworzyć treści, które nie tylko są technicznie doskonałe, ale także wizualnie porywające. Ta wszechstronność pozwala nam dopasowywać nasze produkcje do specyficznych potrzeb i oczekiwań naszych klientów korporacyjnych, zapewniając im treści, które przede wszystkim są skuteczne w komunikacji ich marki. 

Jednak dla nas najważniejsza i w zasadzie najbardziej przydatna w kontekście wizualnej produkcji to możliwość pracy w chmurze. Choć nie jest to tak naprawdę coś odkrywczego, a sam program od dłuższego czasu oferuje narzędzia do pracy zdalnej i w chmurze, to to co jest szczególnie istotne dla nas i naszych klientów, to możliwość współpracy nad projektami filmowymi i wideo na odległość. Ta funkcja otwiera drzwi do globalnej współpracy, umożliwiając różnym zespołom efektywną pracę nad tym samym projektem bez względu na ich fizyczną lokalizację. Współdzielenie projektu w czasie rzeczywistym, zarządzanie zasobami medialnymi i wspólne przeglądanie postępu w edycji zwiększają produktywność i poprawiają jakość końcowego produktu. Dzięki temu klienci mogą aktywnie uczestniczyć w procesie twórczym, co zapewnia większą kontrolę nad projektem oraz szybsze i bardziej precyzyjne wprowadzanie zmian.

Korzyści z pracy w chmurze rozciągają się również na aspekty bezpieczeństwa i archiwizacji danych. Automatyczne tworzenie kopii zapasowych i zdalne przechowywanie projektów minimalizuje ryzyko utraty cennych danych. To z kolei zapewnia spokój ducha zarówno twórcom, jak i klientom, którzy wiedzą, że ich projekty są bezpiecznie przechowywane i łatwo dostępne w przypadku problemów technicznych. Dostępność narzędzi do pracy zdalnej w DaVinci Resolve jest więc nie tylko kwestią wygody, ale również istotnym elementem zwiększającym efektywność procesu produkcyjnego.

Podsumowując, rok 2024 jest kontynuacją dynamicznych zmian w dziedzinie fotografii i produkcji filmowej. Ta kontynuacja a jednocześnie ekspansja związana z nowymi możliwościami i technologiami, stanowi tak naprawdę kreatywne wyzwanie dla wszystkich twórców. Adaptacja i inwestowanie w nowe umiejętności oraz otwartość na eksperymentowanie i innowacje będą kluczowe dla wszystkich firm w  których istnieje potrzeba wizualnej produkcji treści i contentu.