Biznes to ludzie?, czy raczej “No face brand”?

Każdy wie iż ostatnią rzeczą, jakiej można chcieć jest to aby klienci postrzegali Twoją firmę jako abstrakcyjną jednostkę bez prawdziwych ludzi za nią stojących “No Face Brand”. Przecież firma to w gruncie rzeczy grupa ludzi pracujących i budujących wspólny cel jakim jest jego dobro dlatego doskonałym sposobem na pokazanie klientom ludzkiej strony Twojego biznesu jest szeroko pojęta komunikacja, marketing czy content, którego to głównym zasobem jest fotografia i film. Pokazanie ludzkiej strony Twojego biznesu może znacznie zwiększyć zaangażowanie klientów oraz budować długotrwałe relacje.

Oto kilka przykładów co możesz…

Możesz udostępniać zdjęcia i filmy z przygotowań do realizacji Twoich projektów, wydarzeń czy ważnych uroczystości. Tego rodzaju materiały nie tylko pokazują profesjonalizm, ale również ludzki wymiar trudu włożonego w każdy projekt. Możesz opublikować krótkie wywiady czy krótkie testymoniale z pracownikami w których to będą mogli opowiedzieć o swojej roli w firmie o tym co robią i czym się zajmują. Możesz umieścić artykuły firmowe czy sprzedażowe ze zdjęciem lub filmem w którym główna role gra twój pracownik opowiadający o produkcie lub usłudze.  

Możesz umieścić na stronie internetowej portrety pracowników, klienci mogą spotkać się z Twoim pracownikiem twarzą w twarz i rozwinąć podświadomą relację biznesową. Zdjęcia przyciągają odwiedzających i budują zaufanie, łącząc to, co robi Twoja firma, z osobami, które za tym stoją. Klienci chcą czuć się komfortowo wybierając Twoją firmę zamiast konkurencji dlatego mogą stać się podejrzliwi, jeśli nie chcesz pokazać kto tak naprawdę będzie jego partnerem biznesowym a także kto stoi za świadczonymi przez firmę usługami. Nadanie firmie osobowości tzw. “Ludzkiej Twarzy” jest niezbędnym czynnikiem brand awarnes . Oprócz angażowania klientów, pomaga również budować silniejszą relację z nimi, co z kolei prowadzi do długoterminowej lojalności klientów. 

Działania te nie tylko budują zaufanie nowych klientów, ale też pokazują, że pracownicy aktywnie i z zaangażowaniem realizują ważne projekty firmowe.

Fotografia biznesowa jest potężnym narzędziem brandingowym, pozwalającym na stworzenie unikalnego wizerunku, z którym klienci będą automatycznie kojarzyć Twoją firmę.  Stosujemy specjalne techniki podczas sesji biznesowych, korzystając z precyzyjnie dobranej scenografii świetlnej, ustawianej pod optymalnym kątem przy jednoczesnej korekcie całej postury, tak aby odpowiednio oddać postawę i wyraz twarzy. Portrety korporacyjne nie tylko są elementem, który możesz dodać do swojej strony internetowej, są również osobistym atutem dla Twoich pracowników, którzy mogą używać zdjęć biznesowych na własnych profilach w mediach społecznościowych.

Współpraca z profesjonalistami gwarantuje, że każde zdjęcie będzie przemyślane i wykonane z największą dbałością o detale. Czy to poprzez dobranie odpowiedniego tła, oświetlenia, czy kompozycji – każdy element sesji jest starannie planowany. 

Zachęcamy do podjęcia tej wartościowej inwestycji w swoją firmę. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc zaprezentować Twój zespół w najlepszym świetle i kadrze. Razem stworzymy zdjęcia pracowników, które nie tylko zwiększą rozpoznawalność Twojej marki, ale także wzmocnią ducha zespołu i lojalność wśród pracowników.

Organizacja firmowej sesji zdjęciowej dla zespołu może przynieść wiele korzyści dla Twojej firmy oraz pracowników.

Jest więc działaniem, które nie tylko buduje markę i poprawia wizerunek firmy, ale również wspiera rozwój zespołu i buduje pozytywną kulturę organizacyjną.

Oto kilka kluczowych powodów, dla których warto zainwestować w profesjonalną sesję zdjęciową:

Budowanie wizerunku marki:

Profesjonalne zdjęcia pracowników pomagają w kreowaniu spójnego i profesjonalnego wizerunku firmy. W dobie mediów społecznościowych i cyfrowego świata, atrakcyjny wizualnie wizerunek może znacząco wpłynąć na postrzeganie marki przez klientów.

Wzmocnienie zespołu:

Sesja zdjęciowa może być świetną okazją do team-buildingu. Wspólne spędzenie czasu poza biurem i uczestnictwo w kreatywnym projekcie sprzyjają integracji zespołu oraz budowaniu pozytywnych relacji między pracownikami.

Poprawa zaangażowania pracowników:

Uczestnictwo w sesji zdjęciowej może być postrzegane jako forma uznania i docenienia pracowników przez firmę. Pokazuje to, że firma inwestuje nie tylko w rozwój biznesowy, ale również w rozwój osobisty i profesjonalny swoich pracowników.

Wsparcie działań marketingowych i PR:

Zdjęcia z sesji można wykorzystać w różnorodnych materiałach marketingowych, na stronach internetowych, w mediach społecznościowych czy w materiałach promocyjnych. Są one także cennym materiałem przy tworzeniu raportów rocznych, prezentacji czy w komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej.

Atrakcyjność dla potencjalnych pracowników:

W dzisiejszych czasach rynek pracy jest bardzo konkurencyjny. Profesjonalne zdjęcia zespołu mogą przyciągnąć potencjalnych pracowników, pokazując firmę jako miejsce, które dba o swoich ludzi i oferuje przyjazne środowisko pracy.

Aktualizacja materiałów korporacyjnych:

Zmiany w zespole są naturalną częścią rozwoju każdej firmy. Regularne sesje zdjęciowe pozwalają na aktualizację materiałów korporacyjnych, tak aby odzwierciedlały one aktualny skład zespołu.

Personalizacja komunikacji:

W dobie anonimowych transakcji internetowych i automatyzacji, personalizacja staje się kluczem do sukcesu. Zdjęcia pracowników mogą być wykorzystane do personalizowania komunikacji z klientami, co buduje zaufanie i pozytywne relacje.

Długoterminowa inwestycja:

Zdjęcia wykonane przez profesjonalistę są inwestycją, która posłuży firmie przez wiele lat. Wysoka jakość i ponadczasowość takich zdjęć sprawiają, że mogą być one wykorzystywane w różnych kontekstach, bez konieczności częstego aktualizowania.

Fotografia Biznesowa / Bind up Photo